GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 16306117
*
nr 1630 6117
Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höjd: 28 cm, längd: 31 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2024
kl 20:20:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/6 11:27:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief änglar
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Väggrelief
nr 1630 6117
Väggrelief
Änglar, keramik. Signerad scoto -89. Höjd: cm. Höjd: 28 cm, längd: 31 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/6 11:27:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief änglar
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



